Oro gultai ir jų gamybos ypatumai

Nuo dienos, kai buvo pradėti gaminti ormaišiai ir oro sėdmaišiai, jų gamyba buvo metai iš metų vis tobulinama. Sėdmaišių gamintojai gamybos metu išbando ne tik skirtingus audinius, eksperimentuoja sėdmaišių sluoksniais, siuvimo ypatybėmis, bet ir rūpinasi, kad žmogui oro gultas būtų patogus, pritaikytas kūnui, turėtų gerą atramą ir net įvairių papildomų funkcijų.

Oro sėdmaišio kokybė, tvirtumas ir ilgaamžiškumas priklauso nuo gamyboje naudojamų medžiagų ir pačios darbų kokybės. Jau visiems gamintojams seniai žinoma, jog geriausia medžiaga ormaišių gamybai – tai nailonas ir polisteris, kurie plačiai naudojami oro balionų, parašiutų plaustų gamyboje. Norint sukurti sėdmaišį, kuris atlaikytų 200 kg svorį, nenuostabu, kad pasirenkamos šios medžiagos – juk parašiutai turi atlaikyti tokį didelį oro pasipriešinimą, o oro balionai ne tik pakelia didelį svorį, bet ir sugeba atsilaikyti prieš karštų dujų poveikį.

Siuvimo ypatybės turi daug įtakos tam, kad oro gultas tarnautų kuo ilgiau. Pastebėta, kad įsiūta vidinė plėvelė ormaišyje yra geriau negu įklijuota plėvelė. Įsiuvimas neleidžia vidiniam sėdmaišio sluoksniui su laiku atsilupti ir taip sutrumpinti jo tarnavimo laiką.

Geras ormaišis – tai ne tik tvirtas, bet ir patrauklaus dizaino baldas. Į dizainą įeina gulto forma, spalvos, dydis, priedai. Kiekvienas ormaišių gamintojas gali pasiūlyti produktus su savo išskirtiniu dizainu ir papildomomis funkcijomis – šios įvairovės dėka galime džiaugtis plačia ormaišių rinka. Štai SeatZac oro gultų skiriamasis bruožas – papildoma LED apšvietimo funkcija, kurios dėka galima savo ormaišį naktį priversti švytėti ryškia mėlyna, rožine, žalia, violetine ir kitomis spalvomis.

Oro sėdmaišiai gaminami tam, kad būtų kuo lengviau transportuojami, todėl jų gamyba neapsieina be idėjų, kaip pasiūti sėdmaišį taip, jog kiekvieną kartą išleidus iš jo orą, šį būtų galima kompaktiškai supakuoti.